Ärilaenud: Elektroonika Maaletooja

Ärilaen-laenud-ettevõttele-edulugu-margus

Ärilaen abiks sinu ettevõttele: llma lisainvesteeringuta oleks minu suurimad tehingud tegemata jäänud. Aastaid tagasi (u. 2015 aastal) küsisin oma ettevõttele Ärilaenu 12 000 eurot, et suurem tellimus täita ja teenisin ühe tehinguga sama, mis eelneva aastaga kokku. Mina olen igatahes väga tänulik. Ärilaenu intress oli küll kõrge 3% kuus, aga õnneks sain 2 kuuga raha tagasi makstud ja suure kasumi firmale teenitud.

Tänaseks (2020) olen oma ettevõttega jõudnud Euroopasse. Olenemata märksa suurematest kasumi ja käibenumbritest olen aeg-ajalt ikka pidanud kasutama Ärilaen teenust. Vabamaksega Ärilaen on sisuliselt krediitkaart, mis tuleb kasutusse võtta mõnel ootamatul juhul. Olgu selleks vajaduseks olnud puhtalt suurema arve käibemaks või mõni tollimaks, mis tänapäeval juba üüratuks on kasvanud (eriti Aasia-Euroopa suunal). Üldiselt võiks laenutoote kohta öelda, et laenu võib võtta, kui suudad rahast-raha teha. Nii lihtne see ongi. See põhimõte, et “ma saan ju enda vahenditest ka hakkama, et tasa-pisi kasvatada enda firmat” on igati tervitatav, aga kahjuks konkurendid nii ei mõtle ja selleks ajaks, kui sa ise kasvad on rong juba Nuustakult Brüsselisse jõudnud. 

Elektroonika maaletooja, M. Tamm (32)

Ärilaenud: Autoremondifirma omanik

Ärilaenud-ettevõttele

Ärilaen sinu ettevõttele: Alustasin autoremondilukksepana aastaid tagasi isa garaažis tööd, hea kvaliteet levis kulutulena ning sundis laienema. Võtsin rendile veel 2 kohta kuid iga koha jaoks tehnikat: erinevaid tõstukeid, rehvimontaazipinke, kompressoreid ja muud pudi-padi oli vaja osta juba päris märkimisväärse summa eest. Ärilaen andis mulle otseses mõttes stardiraha, et oma isa garaazist välja saada ja areneda korralikuks ettevõtjaks. Muidu laenusid ei poolda kuid õige eesmärgiga tasub see end kordades ära! 

Omadest vahenditest oleksingi isa garaazi jäänud ja väikest taskuraha teeninud. Nüüd võin end üheks linna parimaks remondikohaks tembeldada.

Autoremondifirma Juhatuse liige M. Mägi (29)

Nüüd pea 5 aastat hiljem, peale esimesi samme ettevõtjana.
 
Olen nüüdseks endale ostnud ja lasknud ehitada 6 remonditöökoda nendest 2 Tallinnas, 1 Tartus, 1 Pärnus, 1 Narvas ja üks on hetkel ehitamisel Kesk-Eestis. Mõeldavaid, kõigest 5-6 aastat tagasi olin isa garaažis ja rabelesin nagu segane, et leib laual oleks. Enamus kuid lõppesid sellega, et polnud ka suitsuraha ja pidi klientidelt nuiama. Õnneks on see aeg nüüd möödas. Kindlasti oli mul vaja ka selline kadalipp läbida, et mõista oma töötajate reaalset elu. Hetkel olen tööandja 31 töötajale, mis teeb minust arvatavasti Eesti mõistes juba suurärimehe. Hea on meenutada neid aegu, kus pangas käisin ärilaenu küsimas ja laenuhaldur hakkas kõva häälega naerma. Nüüd ronivad sulle kasvõi aknast sisse, et mõnele autole liising või mõnele kinnisvarale hüpoteek peale saaks. Kui nüüd päris aus olla, siis ega ma siiani ei mõista kuidas Ärilaenu valemi järgi mulle üldse laen anti. Mul oli küll 2 töökohta ja firmas mingid regulaarsed väiksemad käibed. Igatahes suured tänud Ärilaenule, et minusse uskusite ja võtsite tegelikult selle suure riski. Kindlasti ka selline vastutulek hoidis mind kursil, et mitte kuritarvitada teie usaldust, sest ega teist korda poleks enam lootust olnud. Oli kindlasti ka raskeid aegu, kuid olite alati esimene kellele makse pidi ära tegema. Julgen soovitada kõigile töökatele inimestele. Niisama pole mõtet laenu võtta, kui ise vähemalt samaväärselt projekti ei panusta!